Druhá zpráva o aktivitách Nursing Now v ČR

Vytvořeno: 20. 10. 2019 Poslední aktualizace: 7. 1. 2021

20.10.2019

Skupina zdravotníků organizující kampaň Nursing Now ČR momentálně pracuje na plnění původně nastavených cílů. V květnu 2020 bude jako oslava ošetřovatelství v ČR kulminovat putovní výstava fotografií „Jsem sestra“ (v Olomouci, Českých Budějovicích, Ostravě a Praze) a budou se konat happeningy v ulicích měst. V současnosti zařizujeme logistiku těchto akcí.

Rozšířené kompetence sester v domácí péči budou první vlaštovkou přinášející novinky v této oblasti. Ministerstvo zdravotnictví, Odbor nelékařských profesí, připravuje materiály umožňující implementaci vybraných rozšířených kompetencí sester v domácí péči.

Současná politická reprezentace a zákonodárci začínají uznávat potřebu Komory sester a dalších zdravotnických pracovníků a plánuje se její založení. Tento krok by výrazně přispěl ke zvýšení prestiže sester a dalších zdravotníků a zdůraznění jejich významu pro společnost.

Připravují se videa, která představí profesi sestry veřejnosti. Natáčí je studenti filmové školy v Písku, jako své závěrečné práce.

LF OU v Ostravě připravila editorial v časopise Central European Journal of Midwifery, který popisoval kampaň NN, viz příloha.

Za podpory ministra zdravotnictví Vojtěcha přijaly vysoké školy pro akademický rok 2019/2O20 ke studiu o 123 studentů ošetřovatelství navíc, což překračuje plánovaný nárůst, to je skvělá zpráva!

 

 

Více informací se můžete dočíst v přiloženém dokumentu ZDE

Přílohy