„Pátrej a vyhraj“ – nová geocachingová soutěž Ministerstva pro místní rozvoj ČR

Vytvořeno: 3. 6. 2013 Poslední aktualizace: 3. 6. 2013

V pondělí 3. června začíná veřejná geocachingová soutěž Ministerstva pro místní rozvoj ČR nazvaná „Pátrej a vyhraj“. Úkolem soutěžících je navštívit alespoň pět z deseti vybraných míst v České republice, která byla podpořena z Integrovaného operačního programu, najít ukrytou schránku a správně zodpovědět na soutěžní otázku. Soutěž končí 31. října 2013.

Více informací naleznete na: http://www.kvalitazivota.eu/soutez/uvod/ 

Geocaching je hra, při které se pomocí GPS souřadnic nebo nápovědy na webových stránkách hledají tajné schránky – tzv. kešky. Někdy se také o geocachingu mluví jako o hledání pokladu a každým rokem se mu v Česku věnuje více lidí, spojuje totiž oblíbené cestování s ještě oblíbenějším luštěním záhad. Vítají ji tak třeba rodiče, kteří mají při dlouhých výletech čím zabavit své děti, nebo lidé, co nechtějí jen tak bezcílně bloumat po památkách. V geocachingové soutěži „Pátrej a vyhraj“ jsou kešky se soutěžními otázkami ukryté na různých známých i méně známých místech v ČR a zúčastnit se jí může skutečně každý – od vášnivých milovníků geocachingu po úplné začátečníky.

V Čechách je možné schránky nalézt u kláštera Plasy, Národního centra fotografie v Jindřichově Hradci, u kavárny Pontes v Písku, rehabilitačního ústavu Kladruby a u Muzea požární ochrany Zbiroh. Na Moravě si pak soutěžící mohou vybrat návštěvu vily Tugendhat, zámku v Kroměříži, Vítkovických železáren, Velehradu a Uherského Hradiště. Všechna tato místa mají společné to, že na jejich rozvoj přispěla v minulých letech Evropská unie prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

V každé schránce se skrývá jedna soutěžní otázka. Kdo správně odpoví na alespoň pět soutěžních otázek a zašle odpovědi na email soutez@mmr.cz, postoupí do slosování, které proběhne na konci listopadu 2013. Na výherce čeká víkendový wellness pobyt v Jizerských horách, luxusní večeře v pražské restauraci, poukázky do outdoorového obchodu, solární nabíječky a další ceny.

„Soutěž má za úkol přiblížit veřejnosti místa ČR, kde pomáhají peníze ze strukturálních fondů zlepšit kvalitu života. Proto jsme do soutěžních míst zařadili i projekty zaměřené na zaměstnání hendikepovaných lidí nebo obnovu městských parků,“ říká Lumíra Kafková, ředitelka Odboru řízení operačních programů MMR ČR. „Všechna soutěžní místa jsou vybrána tak, aby lidé mohli strávit i příjemný čas v jejich okolí. Na webových stránkách http://www.kvalitazivota.eu je možné nalézt různé cestovatelské tipy, a především nápovědu ke všem soutěžním otázkám. V průběhu soutěže navíc budou účastníkům dávány různé úkoly prostřednictvím webových stránek a facebooku a po jejich splnění mohou získat další drobné ceny.“

 

Přílohy

Typ souboru: jpg
Plakát-scaled.jpg (552,03 KB)