Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Vytvořeno: 6. 2. 2023 Poslední aktualizace: 18. 8. 2023

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze se dobrovolnickým aktivitám věnuje již od roku 2005. Její zaměstnanci si totiž dobře uvědomují, že dobrovolnictví funguje v mezilidských vztazích odjakživa a v nemocničním prostředí je velice důležitou součást psychosociální podpory pacientů.

Dobrovolník věnuje svůj čas a energii druhému, v danou chvíli člověku znevýhodněnému nemocí a hospitalizací, a tím mu umožňuje alespoň na chvíli zapomenout na vlastní nelehkou životní situaci. Pacient přijde na jiné myšlenky, popovídá si, zasměje se, vypráví svůj životní příběh, svěří se se svými obavami a smutky. Když to umožňuje jeho zdravotní stav, může si s dobrovolníkem zahrát společenské hry, poslouchají hudbu, chodí na procházky v areálu nemocnice, ve tvůrčích dílnách vyrábí dárky pro své blízké nebo jen tak pro radost… Důležitou součástí dobrovolných aktivit je canisterapie. Canisterapeutické týmy všichni pacienti napříč klinikami VFN vítají, a to jak při skupinových aktivitách, tak při individuálních návštěvách, kdy pes tráví čas u lůžka pacienta. Vzájemný kontakt nemocného se zvířetem významně podporuje psychickou pohodu nemocných.

Staňte se i vy dobrovolníkem v naší nemocnici! Věnujte několik hodin svého času na prospěšnou činnost. Potěšíte nemocné a budete mít dobrý pocit sám ze sebe. Bližší informace naleznete Základní informace – Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (vfn.cz)

 

V případě zájmu kontaktujte Centrum dobrovolných aktivit ve VFN

Ilona Kyršová – koordinátorka dobrovolníků, e-mail ilona.kyrsova@vfn.cz, telefon 725 896 333