Žádný překvapivý zvrat v kauze Diag Human

Vytvořeno: 15. 7. 2011 Poslední aktualizace: 15. 7. 2011

Rozhodnutí v kauze Diag Human ve prospěch ČR o zrušení exekuce na umělecká díla, které bylo vydáno před 2 týdny rakouským soudem i nadále platí.
 
Ministerstvo zdravotnictví musí naopak dementovat informace médií, které přinesla zprávu o výhře Diag Human ve Vídni. Jedná se o hrubou dezinterpretaci a je s podivem, že média využívají neověřených zdrojů, aniž by oslovila obě strany sporu pro objektivitu.
 
Soud včera (14.7.) vydal rozhodnutí, kterým pouze potvrdil přijetí odvolání Diag Human a současně potvrdil, že do skončení odvolacího řízení, tj. do pravomocného skončení řízení o zastavení exekuce, by s obrazy nemělo být nakládáno, tj. měly by zůstat v Rakousku. Rozhodnutí rakouského soudu tudíž není nijak průlomové a nemá žádný zásadní vliv v běžícím řízení o zastavení exekuce. Jiný postup, než zvolil rakouský soud, Česká republika ani neočekávala. Podobné rozhodnutí je dle rakouského práva zcela běžné a je výrazem procesní opatrnosti soudu.
 
ČR nyní připravuje standardní vyjádření. „Znovu musím potvrdit, že rozhodnutí o zastavení exekuce nadále trvá“ uvádí právní odbor Ministerstva zdravotnictví.
 

 

Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz

 

Jste spokojeni s obsahem této stránky?