Vláda schválila plošné testování žáků. Proběhne 22. a 29. listopadu

Vytvořeno: 12. 11. 2021 Poslední aktualizace: 16. 11. 2021

Kabinet na svém dnešním jednání schválil návrh Ministerstva zdravotnictví na plošné screeningové testování žáků. To proběhne po celé České republice, a to ve dnech 22. a 29. listopadu.

Ministerstvo zdravotnictví novým opatřením reaguje na zhoršující se epidemickou situaci ohledně onemocnění COVID-19. Testování proběhne metodou antigenních testů.

„Plošné screeningové testování ve školách nám umožní zachytit pozitivní případy nákazy mezi žáky. Pozitivní žáci jsou mnohdy asymptomatičtí a mohou nákazu nekontrolovaně šířit mezi zranitelnými skupinami obyvatel. Díky testování tyto případy odhalíme a zároveň získáme další data o šíření viru,“ popisuje přínos testování ve školách ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Antigenní testy pro školy dodá Správa státních hmotných rezerv, která distribuci zahájí hasičský záchranný sbor během příštího týdne.

„Zachovat provoz škol i navzdory nepříznivé epidemické situace pro nás byla a je jednou z priorit. Musíme ale udělat vše pro to, abychom ve školách dokázali potenciální šíření nákazy minimalizovat,“ dodává ministr Vojtěch.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Daniel Köppl, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?