Vláda schválila nadační fond pro stavbu kliniky čínské medicíny v Hradci Králové

Vytvořeno: 27. 6. 2016 Poslední aktualizace: 27. 6. 2016

Vláda dnes (27. 6.) schválila založení Nadačního fondu tradiční čínské medicíny (TCM), jehož účast je podle zákona nutná pro realizaci plánu na výstavbu kliniky tradiční čínské medicíny v Hradci Králové.

„Ačkoliv české zdravotnictví stojí na základech západní medicíny, chceme výstavbou kliniky podpořit tradiční čínskou medicínu jako jeden z možných podpůrných prostředků pro další úlevu od bolestí a obtíží. Podle doposud projevovaného obrovského zájmu si troufám předpovědět klinice úspěch u pacientů,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Ministerstvo zdravotnictví získalo souhlas vlády s účastí na založení Nadačního fondu TCM, jehož hlavním cílem je vybudovat v Hradci Králové v areálu FN HK kliniku tradiční čínské medicíny s nákladem 10 milionů EUR. Účast Ministerstva zdravotnictví je pro realizaci celého projektu v souladu se zákonem nezbytná.

Výstavba budovy kliniky bude realizována na pozemku ve vlastnictví státu, se kterým je příslušná hospodařit FN HK – stejná práva budou platit i u výsledné stavby.

V souvislosti s výstavbou nevznikají státu jakékoliv závazky. 100 % nákladů na stavbu bude pokryto z daru CEFC ve výší 10 milionů EUR, který bude alokován na účet Nadačního fondu TCM.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?