Vláda ČR obměnila správní a dozorčí orgány šesti zdravotních pojišťoven

Vytvořeno: 21. 5. 2014 Poslední aktualizace: 21. 5. 2014

Vláda ČR dnes přijala usnesení, kterým na návrh ministra zdravotnictví obměnila správní a dozorčí orgány zdravotních pojišťoven. Krok souvisí s personálními změnami v rezortu zdravotnictví a zajištěním personálního a odborného zastoupení ostatních ministerstev.

„Po dohodě s koaličními partnery a premiérem Sobotkou jsem navrhl odvolání a nové jmenování sedmnácti členů správních rad šesti zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven. Zároveň byli jmenováni i čtyři noví členové na uvolněná místa, která vznikla rezignací a skončením funkčního období dosavadních členů. Na uvolněné místo byl jmenován také jeden nový člen Dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR,“ informuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Z funkce členů Správní rady Vojenské zdravotní pojišťovny České republiky byli odvoláni Mgr. Jan Kvaček, a Ing. Jan Vylit. Na jejich místa byli jmenováni MUDr. Helena Sajdlová a Ing. Jan Beroun.

Z funkce členů Správní rady České průmyslové zdravotní pojišťovny byli odvoláni Mgr. Lenka Kobrlová, PhDr. Marek Ženíšek, Ph.D., MUDr. Lenka Hřebíková, Mgr. Ondřej Koting a Mgr. Martin Plíšek. Na jejich místa byli jmenováni Mgr. Veronika Peřinová, MPP, Ing. Helena Rögnerová, Ing. Antonín Tesařík, Ing. Jan Michálek a Ing. Jiří Martinek.

Z funkce člena Správní rady Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví byl odvolán MUDr. Pavel Hroboň, M.S. Nově se členy správní rady této zdravotní pojišťovny stali Ing. Jiří Carbol, JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. a Ing. Jakub Haas.

Z funkce členů Správní rady Zaměstnanecké pojišťovny Škoda byli odvoláni MUDr. Eva Zavadilová, Mgr. Jan Kvaček a Ing. Hana Semínová. Na jejich místa byli jmenováni Hana Habartová, Ing. Luděk Janoušek a Mgr. Václav Krása.

Z funkce členů Správní rady Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky byli odvoláni Mgr. Jana Růžička, Ing. Jaroslav Salivar a Mgr. Martin Plíšek. Na jejich místa byli jmenováni Mgr. Jana Sixta, Mgr. Jiří Zmatlík, Mgr. Monika Pálková, Ing. Helena Rögnerová a Ing. Jiří Kubišta.

Z funkce člena Správní rady Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny byli odvoláni Mgr. Jan Kvaček, Ing. Radko Česenek a M.Litt. Ondřej Roztomilý. Na jejich místa byli jmenováni Ing. Rostislav Folta, Tomáš Hanzel a Ing. et Ing. Lenka Poliaková.

Do funkce člena Dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky byl jmenován MUDr. Vítězslav Novohradský, Ph.D.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?