V České republice byl potvrzen sedmý případ A/H1N1

Vytvořeno: 19. 6. 2009 Poslední aktualizace: 19. 6. 2009

Dne 19. června v odpoledních hodinách byl Národní referenční laboratoří pro chřipku SZÚ potvrzen výskyt sedmého případu infekce virem chřipky A/H1N1.


Pozitivně testovanou je 28letá žena z Prahy, která přicestovala z New Yorku zpět do České republiky dne 13. června 2009. Tři dny po příjezdu se u pacientky objevily první akutní respirační příznaky a dne 17. června se dostavila na Infekční kliniku FN Bulovka, kde byl proveden odběr materiálu na virologické vyšetření. Vzorky byly  vyšetřeny v Národní referenční laboratoři. Onemocnění má celkově lehký průběh, a proto nebyla nutná hospitalizace. V současné době je žena v dobrém klinickém stavu v domácí izolaci.


Dvě osoby, které byly s nemocnou v kontaktu jsou v pořádku a bez příznaků infekce. U potvrzeného případu, ani u ostatních kontaktů nebyla podána antivirotika. Pro upřesnění shora uvedené informace ministerstvo zdravotnictví doplňuje, že u osob v kontaktu s potvrzeným případem A/H1N1, které jsou bez klinických příznaků se odběr biologického materiálu neprovádí.


Jedná se o další izolovaný případ importované infekce na území České republiky, který není v současné době nijak překvapující. Z epidemiologického i léčebného hlediska je situace řešena standardním způsobem.


Viz níže „Přílohy“ – originální verze tiskové zprávy


Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166


Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?