V červnu otevřou v Hradci Králové první ambulanci tradiční čínské medicíny

Vytvořeno: 24. 4. 2015 Poslední aktualizace: 24. 4. 2015

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se jako člen vládní delegace zúčastnil ve dnech 22. až 25. dubna Českých dnů v Šanghaji, jejichž cílem bylo představit Českou republiku jako turisticky a kulturně přitažlivou destinaci uprostřed Evropy.

S představitelkou zdravotnické komise jihočínské Šanghaje Huang Hong jednal ministr Němeček o dalším rozvoji podpory českého lázeňství a přístupu českých pacientů k tradiční čínské medicíně. Po tomto jednání přistoupily obě strany ke slavnostnímu podpisu memoranda na podporu tradiční čínské medicíny v České republice. Za českou stranu jej podepsal ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) Roman Prymula, na čínské straně pak ředitel Shunguang Hospital Shanghai Univerzity of TCM Zhou Huao. Klinika tradiční čínské medicíny začne ve FNHK fungovat od poloviny letošního roku, v pilotní fázi bude první ambulance s čínskými lékaři otevřena v červnu 2015 v rámci česko-čínského summitu, který bude ČR hostit.

V rámci tohoto setkání projednali zástupci obou zemí pilotní projekt návštěvy prvních čtyřiceti šanghajských dětí s respiračními obtížemi v lázních Karlova Studánka, a to včetně konkrétních léčebných procedur a programu malých pacientů během jejich pobytu v ČR. „Projekt čínských dětí do českých lázní přivede do našeho lázeňství novou klientelu, která pomůže lázním k dalšímu zlepšení jejich ekonomické situace. Čínská strana vybrala této první skupině dětí, které budou mít příležitost se u nás léčit, symbolický název Krtečci,“ doplnil po setkání ministr Svatopluk Němeček.

Další podrobnosti budou známy po návratu delegace počátkem příštího týdne.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?