Reakce ministra zdravotnictví na otevřený dopis TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Vytvořeno: 29. 7. 2014 Poslední aktualizace: 29. 7. 2014

„Potvrzuji, že dnes k mým rukám dorazil dopis pana Ondračky a mohu jej ubezpečit, že se obsahem svých požadavků vlamuje do otevřených dveří. Dveře mého úřadu jsou totiž Transparency International doslova kdykoli otevřeny, stačilo tedy přijít a zeptat se. Pak by se pan Ondračka dozvěděl, že problémům s Nemocnicí Na Homolce se plně věnuji a současnému vedení nemocnice jsem už před několika týdny uložil, aby ukončilo podivnou praxi nakupování přes dceřiné akciovky, kterou tato nemocnice provozuje jako jediná z nemocnic zřízených Ministerstvem zdravotnictví. Pokračování této praxe je pro mne neakceptovatelné.

Zdůrazňuji, že jsem zároveň současnému řediteli zadal doložit veškeré informace o obchodních aktivitách výše zmíněných dceřiných společností a mohu potvrdit, že vedení nemocnice s kontrolními orgány Ministerstva zdravotnictví kooperuje.

Výběrové řízení na nového ředitele nemocnice proběhne zcela standardně podle zákona. Dále bych byl velice rád, kdyby se jakékoli subjekty, byť vedené těmi nejlepšími úmysly, zdržely aktivit, které by mohly být případně označeny za pokus o ovlivnění průběhu výběrového řízení, či snad dokonce mohly vést k jeho zpochybnění.“

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail:
tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?