Praha hostí začátkem prosince regionální konferenci o vzácných onemocněních

Vytvořeno: 25. 11. 2014 Poslední aktualizace: 25. 11. 2014

V zemích EU je za vzácné onemocnění považována jakákoli nemoc, která postihne méně než pět osob z 10 000. Jedná se například o některé typy rakoviny, metabolická onemocnění a další genetické poruchy a podle statistik postihují 27 až 36 milionů Evropanů. Diagnostikovat je, léčit a studovat může být nicméně obtížné, protože pacienti a odborníci na daná onemocnění jsou rozptýleni po celé Evropě.  

Nadcházející regionální konference se bude zabývat otázkou, jak mohou pacienti a odborníci spolupracovat na zlepšení výzkumu, diagnostiky a péče. Součástí setkání je i sdílení výsledků akcí, které se týkají vzácných onemocnění a které byly financovány v rámci 2. akčního programu Společenství v oblasti zdraví pro období 2008 – 2013. Ministerstvo zdravotnictví konferenci spolupořádá s Výkonnou agenturou pro spotřebitele, zdraví a potraviny a s Národním koordinačním centrem pro vzácná onemocnění.

Konference se uskuteční 2. a 3. 12. 2014 v hotelu Dorint • Hotel Don Giovanni, Vinohradská 157a, Praha 3 a za Ministerstvo zdravotnictví se jí zúčastní mimo jiné náměstek ministra pro zdravotní péči Josef Vymazal, nebo ředitel odboru Evropských fondů Jan Bodnár. Mezi dalšími účastníky budou například Jaroslaw Waligora z Generálního ředitelství Evropské komise pro zdraví a spotřebitele, Hristina Mileva z Výkonné agentury pro spotřebitele, zdraví a potraviny nebo Ségolène Ayme, profesorka zabývající se výzkumem vzácných onemocnění.

K účasti na konferenci je nutné zaregistrovat se do 27. 11. 2014 na http://chafea-rare-diseases.eu/inscription.xhtml?action=initialize.

Kompletní program: http://chafea-rare-diseases.eu/programme.jsp.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?