Ministerstvo zdravotnictví nově přechází na doménu mzd.gov.cz. Více informací.

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o šest, celkem je nakažených 38 osob

Vytvořeno: 9. 3. 2020 Poslední aktualizace: 9. 3. 2020

 

V odpoledních hodinách byl dnes zaznamenán první případ ze Zlínského kraje. Jedná se o ženu ročník 1978, která byla na dovolené v Trentinu v Itálii. Dva další případy oznámila Nemocnice na Bulovce. Šlo o muže ročník 2008, který je v rodinné vazbě na již nakaženého z Itálie. Další potvrzený je muž ročník 1975, který se vrátil z italské Lombardie. Podle informací z Národní referenční laboratoře testy potvrdily koronavirus také u ženy ročník 1958, která má návaznost na skupinu, která byla lyžovat v italské Val Gardeně.

Ve večerních hodinách Středočeský kraj nahlásil druhého nakaženého v regionu. Je jím muž 1953, který navštívil italské Trentino a byl v kontaktu s dalším nakaženým. Pražská hygienická stanice dnes večer také potvrdila pozitivní případ muže ročník 1976, který nemá cestovatelskou anamnézu. Hygienici nyní pracují na dohledání kontaktů, se kterými muž přišel do styku, a zjišťují více informací. Nyní je izolován v Nemocnici Na Bulovce. Zbylých pět pacientů je v domácí karanténě.

Česká republika má k pondělnímu večeru 38 pacientů s koronavirem. Celkový počet laboratorních vyšetření na koronavirus za dnešní den najdete zítra ráno na našem webu.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?