Novým ředitelem ostravského zdravotního ústavu se stal Eduard Ježo

Vytvořeno: 17. 9. 2018 Poslední aktualizace: 17. 9. 2018

 

Ing. Gabriela Štěpanyová
ředitelka Odboru komunikace s veřejností, tisková mluvčí


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval k dnešnímu dni Eduarda Ježa novým ředitelem Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě.

„Prvním úkolem nového ředitele bude především realizovat nápravná opatření v souvislosti s výsledky ministerské veřejnosprávní kontroly, která byla ukončena v květnu tohoto roku a odhalila závažná pochybení v oblasti zadávání veřejných zakázek a hospodaření s majetkem. Pan Ježo by se měl také věnovat nastavení spolupráce s fakultními nemocnicemi,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Eduard Ježo je dlouholetý pracovník Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, kde působí od roku 2003. Od roku 2004 zde vedl oddělení fyzikálních faktorů Karviná a v roce 2008 byl jmenován vedoucím oddělení faktorů prostředí. Od července 2018 působil jako zástupce ředitele ústavu. Před nástupem do zdravotního ústavu pracoval na Okresní hygienické stanici Karviná, předchůdkyně zdravotního ústavu. Věnuje se přednáškové činnosti a je autorem více než desítky odborných publikací. Vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?