Novým náměstkem ministra zdravotnictví se stal Václav Pláteník

Vytvořeno: 20. 2. 2023 Poslední aktualizace: 20. 2. 2023

Novým náměstkem ministra zdravotnictví Vlastimila Válka se stal Václav Pláteník, člen Společnosti sociálního lékařství a řízení péče o zdraví ČLS JEP a analytik a tajemník v odborné komisi KDU-ČSL pro zdravotnictví.

„Pan náměstek Pláteník je velmi výraznou posilou mého týmu. Intenzivně spolupracuje se členy zdravotních výborů obou komor parlamentu a podílel se například na přípravě volebního programu v kapitole zdravotnictví. Zaměřuje se na oblast podpory a ochrany veřejného zdraví, prevenci, podporu práv pacientů a organizaci a dostupnost zdravotní péče. Těším se na naši spolupráci,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Václav Pláteník v minulosti pracoval například ve farmaceutickém průmyslu, na nizozemské ambasádě v Praze nebo v komunikačních agenturách v ČR i zahraničí. V roce 2021 působil jako poradce ministra práce a sociálních věcí. V médiích vyšly jeho komentáře na téma strategické komunikace. Vystudoval marketingovou komunikaci na FSV UK a UNYP a zdravotnické právo na PF UK.

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?