Náměstkem ministra zdravotnictví je Kamal Farhan

Vytvořeno: 28. 6. 2016 Poslední aktualizace: 28. 6. 2016

Ministr zdravotnictví jmenoval do funkce nového tzv. politického náměstka za Hnutí ANO. Stal se jím MUDr. Kamal Farhan. „Pan Farhan je lékař, a proto věřím, že naše spolupráce bude přínosná pro celý resort,“ uvedl po jmenování ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

MUDr. Kamal Farhan chce podle svých slov především přispět k rozšíření komunikace mezi jednotlivými účastníky tvorby zdravotní politiky. „Rád bych prohloubil intenzitu komunikace mezi zdravotními výbory parlamentu a ministerstvem zdravotnictví,“ řekl po svém jmenování nový náměstek Farhan. Jeho ambice jsou ovšem mnohem širší. „Dále bych chtěl podpořit všechny změny, které povedou ke zkvalitnění a zvýšení efektivity zdravotní péče. Budu podporovat kroky ministerstva, které povedou k prodloužení délky života,“ doplnil Kamal Farhan.

Po dokončení studií na LF UK v Plzni pracoval MUDr. Kamal Farhan od roku 1994  jako lékař na interním oddělení, má atestaci I. stupně z vnitřního lékařství. Po 12 let pracoval v českých a nadnárodních společnostech v manažerských pozicích se zaměřením na zdravotnictví, dále pracoval jako ředitel pro léčebnou péči a strategický rozvoj lázeňského zařízení. Své zkušenosti a znalosti zužitkoval v posledních dvou letech, kdy působil  jako odborný konzultant v oblasti zdravotnictví.

Kamal Farhan je ženatý, má 2 děti.

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?