Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek odvolal ředitele Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví Romana Škulce

Vytvořeno: 7. 4. 2022 Poslední aktualizace: 8. 4. 2022

Řízením institutu byla do doby jmenování nového ředitele na základě výběrového řízení, které bude vyhlášeno, pověřena MUDr. Irena Maříková, působící v Ústavu nukleární medicíny 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice.

Hlavním úkolem Ireny Maříkové bude především spolupráce IPVZ s Ministerstvem zdravotnictví na zásadním zlepšení fungování procesu specializačního vzdělávání, uznávání kvalifikací v oblasti lékařských povolání a komplexní zpřehlednění systému postgraduálního vzdělávání lékařů a farmaceutů v České republice.

„Mojí představou je, že nový ředitel se bude otázce postgraduálního vzdělávání lékařů a farmaceutů ze své pozice věnovat skutečně s maximálním nasazením a plným odborným zaměřením. Před IPVZ stojí v současné situaci mnoho úkolů a já si uvědomuji jeho naprosto zásadní úlohu především v procesním zajištění funkčního postgraduálního vzdělávání lékařů v České republice,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?