Ministerstvo zdravotnictví nově přechází na doménu mzd.gov.cz. Více informací.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek dnes na půdě MZČR jednal s výborem České onkologické společnosti ČLS JEP

Vytvořeno: 20. 2. 2024 Poslední aktualizace: 20. 2. 2024

Na Ministerstvu zdravotnictví dnes proběhlo jednání výboru České onkologické společnosti. Cílem setkání bylo prohloubení spolupráce v oblasti onkologické péče, posílení prevence nebo podpora vzdělávání a výzkumu.

„Boj s rakovinou je jednou z mých hlavních priorit a úzká spolupráce s výborem České onkologické společnosti je toho přirozenou součástí. Dnes jsme kromě jiného řešili komplexní onkologická centra či dostupnost léčby, diagnostiky a prevence. Jsem připraven v této úzké spolupráci pokračovat a činit další kroky, které povedou k posílení boje proti rakovině a zajištění lepší a dostupnější onkologické péče,uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Mezi hlavní diskutovaná témata setkání patřila oblast vzdělávání, a to konkrétně otázka chybějících akreditací zdravotnických pracovišť pro lékaře a úprava náplně interního kmene. Debata se také zaměřila podporu vědy a výzkumu v onkologii, zejména pak klinických studií a výzkumu v univerzitních nemocnicích.

„Dnešní jednání, které na pozvání ministra Válka proběhlo na Ministerstvu zdravotnictví, proběhlo ve velmi konstruktivní atmosféře a probrali jsme řadu důležitých výzev, kterým naše společnost čelí. Velmi oceňuji nejen detailní zájem ministra o onkologická témata, ale i přítomnost všech klíčových zástupců Ministerstva zdravotnictví, kteří během jednání kompetentně reagovali. Díky tomu jsme probrali naši aktuální agendu a nejnovější data na nejvyšší úrovni, na což navážeme dalšími jednáními,” doplnil předseda České onkologické společnosti ČLS JEP Igor Kiss.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?