Ministr zdravotnictví Válek jednal s vedením České neurologické společnosti ČLS JEP

Vytvořeno: 11. 5. 2023 Poslední aktualizace: 11. 5. 2023

Na Ministerstvu zdravotnictví dnes proběhlo jednání výboru České neurologické společnosti s ministrem zdravotnictví a dalšími zástupci resortu za účelem seznámení ministra s aktuální agendou České neurologické společnosti a navázání užší spolupráce mezi odbornou veřejností a Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Mezi hlavními projednávanými tématy byl vývoj a koncepce neurologie jako oboru, organizace péče o pacienty s neurologickými onemocněními, vysoce specializovaná péče a její úhrada, rozvoj rehabilitačních kapacit pro neurologické pacienty či specializační vzdělávání v neurologii.

„Jednání zástupců Ministerstva zdravotnictví s odbornými společnostmi chci pořádat pravidelně, aby Ministerstvo zdravotnictví mohlo lépe vnímat témata, která odborné společnosti řeší. Dnešní jednání s Českou neurologickou společností bylo velmi produktivní a odnesl jsem si z něj celou řadu informací, se kterými budu dál pracovat,” řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

„Jednání výboru naší společnosti s vedením ministerstva proběhlo ve velmi konstruktivním duchu a oceňuji příležitost seznámit pana ministra a jeho tým s aktuálními tématy a výzvami, se kterými se Česká neurologická společnost potýká. Řešili jsme nejen dlouhodobou vizi a koncepci dalšího rozvoje našeho oboru, ale i ryze praktické záležitosti, které pomůžou k lepší komunikace mezi naší společností a Ministerstvem zdravotnictví,” doplnil předseda České neurologické společnosti ČLS JEP Petr Marusič.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?