Ministr zdravotnictví přijme delegaci z Číny

Vytvořeno: 27. 8. 2014 Poslední aktualizace: 27. 8. 2014

Léčebné pobyty čínských pacientů v českých lázních nebo vznik první kliniky tradiční čínské medicíny v ČR. Taková budou témata setkání ministra Svatopluka Němečka s představiteli čínského zdravotnického sektoru, které se uskuteční ve středu 27. srpna 2014 na půdě českého ministerstva zdravotnictví. Setkání předchází pražské konferenci Local Leaders Meeting 2014 a China Investment Forum 2014, která proběhne v pátek 29. srpna 2014 ve Španělském sále Pražského hradu. Letošní ročník poprvé hostí také zdravotnický panel.

„Jsem skutečně potěšen, že se pouhé dva měsíce od návštěvy Číny můžeme znovu setkat s našimi partnery a debatovat o nastavení spolupráce českého a čínského zdravotnictví,“ uvedl ministr Svatopluk Němeček.

Jedním z bodů, o kterém během své červnové návštěvy v Číně ministr Němeček jednal s čínskou ministryní zdravotnictví Li Bin, je rozvoj pacientské turistiky. České ministerstvo zdravotnictví v současné době pracuje na konkrétní nabídce, která čínské straně představí možnost organizovat pravidelné léčebné pobyty dětských pacientů z Číny v českých lázních. Dlouhá tradice českého lázeňství má u zahraniční klientely velmi dobré renomé a nabídka léčebných či relaxačních programů pro čínské klienty by českému lázeňství přinesla nezanedbatelné finanční prostředky a návazně podpořila i nová pracovní místa v tomto sektoru.

V současné době již existuje dohoda uzavřená mezi Fakultní nemocnicí Hradec Králové a univerzitou tradiční čínské medicíny a univerzitní nemocnicí v Changsha v provincii Hunan. „Cílem tohoto projektu je spolupráce ve výzkumu a moderních léčebných postupech v západní medicíně s využitím poznatků tradiční čínské medicíny. Výsledkem této spolupráce by měl být brzký vznik první kliniky tradiční čínské medicíny v České republice,“ říká Svatopluk Němeček. Otevřený přístup českého zdravotnictví k novým léčebným metodám dokládá i skutečnost, že se ministerstvo zdravotnictví na jaře 2015 stane pořadatelem zdravotnického summitu ve formátu 16 + 1, tedy šestnácti zemí střední a východní Evropy a Čínské lidové republiky.

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?