Ministr zdravotnictví poprvé předstoupil před zástupce pacientů

Vytvořeno: 14. 12. 2016 Poslední aktualizace: 14. 12. 2016

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se dnes v pražském Lichtenštejnském paláci poprvé zúčastnil veřejné diskuse se zástupci pacientských organizací. Spolu s ním před pacienty předstoupila také náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová. Oba všechny přítomné ujistili o tom, že pacienti budou mít na Ministerstvu zdravotnictví svůj hlas. „Je mi velkou ctí, že se s vámi mohu setkat. Jste nejdůležitější skupinou, jste ti, pro které zdravotnictví funguje,“ řekl ministr Ludvík na setkání.

„Při nástupu do funkce jsem řekl, že chci být ministrem pacientů. Znělo to jako fráze, ale myslel jsem to vážně. Je nesmírně důležité, aby se o právech a potřebách pacientů hovořilo. Váš hlas je nejsilnější, ale zatím jako by byl nejméně slyšet, chceme to změnit,“ řekl ministr Miloslav Ludvík ve svém úvodním slově. Problematikou pacientů a pacientských organizací se dlouhodobě zabývá náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová. „Děkuju moc za to, že od vás získáváme podněty. Založili jsme mailovou adresu propacienty@mzcr.cz, na ministerstvu probíhají pravidelná čtvrtletní setkání s pacientskými organizacemi, pro ně vydáváme bulletin, chtěli bychom založit speciální web a také obnovit tzv. Pacientskou radu jako poradní orgán ministerstva,“ popsala Lenka Teska Arnoštová zástupcům organizací sdružující pacienty.

 

 

V diskusi se pak hovořilo například o problematice očkování, psychiatrické péči, centrové léčbě anebo edukaci pacientů. Zúčastněné organizace velmi ocenily přístup ministra zdravotnictví a stejně tak plánované aktivity ministerstva směrem k pacientským organizacím a nabídly v tomto směru svou spolupráci.

Na setkání vystoupila také nemocniční ombudsmanka z Fakultní nemocnice Motol Vladimíra Dvořáková. Ta představitelům pacientů vysvětlila činnost nemocničních ombudsmanů. První veřejné jednání ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka s pacientskými organizacemi se konalo pod záštitou předsedy Vlády ČR Bohuslava Sobotky.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: 
tisk@mzcr.cz

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?