Ministr zdravotnictví Petr Arenberger přijal rezignaci Cyrila Höschla na funkci ředitele Národního ústavu duševního zdraví

Vytvořeno: 9. 4. 2021 Poslední aktualizace: 9. 4. 2021

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger přijal po předchozí vzájemné domluvě rezignaci Cyrila Höschla na pozici ředitele Národního ústavu duševního zdraví. Höschl bude ústav řídit až do doby, než bude známý jeho nástupce. Toho určí výběrové řízení, které Ministerstvo zdravotnictví vypíše.

Cyril Höschl působil na pozici ředitele NÚDZ od jeho založení v roce 2015, kdy ústav vznikl transformací z Psychiatrického centra Praha, jehož byl ředitelem od roku 1990. Po mnoha letech vysokého pracovního nasazení při budování špičkového výzkumného a klinického pracoviště v oblasti duševního zdraví by se nyní rád věnoval odborným zájmům a činnostem, které v době budování NÚDZ musely jít do značné míry stranou. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger jeho rozhodnutí respektuje.

„Panu řediteli jsem za jeho práci, kterou pro ústav ale i pro českou a evropskou psychiatrii za několik desítek let odvedl, poděkoval a popřál mu hodně štěstí v jeho osobním životě i v dalších pracovních výzvách. Národní ústav duševního zdraví je intenzivně zapojen v procesu reformy péče o duševní zdraví, která je jednou z priorit Ministerstva zdravotnictví. Věřím proto, že pan profesor bude aktivity reformy nadále podporovat, byť v jiné pozici a s menší tíhou zodpovědnosti za její úspěšný průběh,“ uvedl ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Ministerstvo zdravotnictví v nejbližší době vypíše na pozici ředitele otevřené výběrové řízení. Do doby, než bude vybrán nový ředitel, bude instituci nadále řídit stávající ředitel Cyril Höschl.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Barbora Peterová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?