Ministr zdravotnictví Leoš Heger se s předsedou vlády Petrem Nečasem dohodli na ukončení projektu IZIP

Vytvořeno: 10. 5. 2012 Poslední aktualizace: 10. 5. 2012
Na dnešním pracovním setkání se ministr zdravotnictví Leoš Heger a předseda vlády Petr Nečas dohodli, že ještě do začátku prázdnin bude ukončen internetový projekt zdravotních knížek IZIP.

 
Ministr zdravotnictví Heger k setkání řekl: „S výsledkem jednání jsem velmi spokojen. Pan premiér Nečas mě ujistil, že má zájem na tom, aby byl kontroverzní projekt internetových zdravotních knížek ukončen ideálně do prázdnin. Za sebe bych rád konstatoval, že mě mrzí, že projekt, do kterého byly před deseti lety vkládány velké naděje a který stál české daňové poplatníky přes dvě miliardy korun, končí neúspěchem. I tak ale věřím, že budoucnost patří elektronizaci zdravotnictví, která ale musí být provedena účelně, hospodárně a ve prospěch pacientů i systému všeobecného zdravotního pojištění“, a dodává: „Shodli jsme se, že ze všech změn, které mohou v budoucnu ve VZP nastat, je vypořádání se s projektem IZIP na prvním místě.“
 
Lékař, stojící nad pacientem, by měl mít okamžitý přístup ke všem potřebným a spolehlivým informacím o jeho zdravotním stavu, protože jen tak se může rozhodovat rychle, kvalitně a efektivně. Stejně tak pacient by měl mít možnost využívat dálkový přístup k důležitým informacím o své léčbě, preventivních vyšetřeních, atd. Správně koncipované elektronické zdravotnictví musí toto vše umožnit.
 
 
 
 
 
 
Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz
 
 
 
 
 
 
Projekt internetových zdravotních knížek, který měl pacientům umožnit přístup k informacím o jejich zdravotním stavu a tyto informace sdílet s lékaři, byl od roku 2001 provozován společností IZIP a financován Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Přes vložené prostředky nedosáhl projekt praktického využití a ani poslední intenzivní pokusy o jeho oživení nedokázaly zvrátit dlouhodobý nepříznivý vývoj.
  
 
 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?