Ministr zdravotnictví Leoš Heger bude jednat ve Vatikánu

Vytvořeno: 27. 4. 2012 Poslední aktualizace: 27. 4. 2012

Ministr zdravotnictví ČR Leoš Heger navštíví ve dnech 2. – 3. 5. 2012 Svatý stolec. Během návštěvy se zúčastní generální audience u Jeho Svatosti papeže Benedikta XVI. na náměstí svatého Petra, která se uskuteční ve středu 2. května od 10,30h do 12h.

Hlavními tématy jednání s představiteli Svatého stolce budou paliativní a hospicová péče, duchovní služba ve zdravotnických zařízeních a sociálně-zdravotních tématech. Debaty se budou také týkat etických témat otevřených v české reformě zdravotnictví (např. institut Living will). „Dlouhodobě podporuji „misi“, kterou katolická ale i další církve dělají pro české pacienty. Je třeba vyzdvihnout a ocenit roli všech, kteří se starají o nevyléčitelně nemocné a umírající, a tím se velmi významně podílí na celém systému,“ poznamenal ministr ke své cestě a dodal: „myslím, že je skvělé, že u nás působí církevní lůžková zařízení jako například LDN a hospice. Je ukázka kultury českého zdravotnictví, že v něm vedle sebe velmi dobře fungují zdravotní zařízení celé plejády zřizovatelů, tj. státních, krajských, městských, soukromých a církevních.“
Ministr zdravotnictví se během návštěvy také setká s dalšími významnými představiteli:
  • Mons. Zygmuntem Zimowskim, předsedou Papežské rady pro pracovníky ve zdravotnictví,
  • Mons. Ignaciem Carrasco de Paula, předsedou Papežské akademie pro život,
  • J. Em. Enniem kardinálem Antonellim, předsedou Papežské rady pro rodinu,
  • Mons. Ettore Balestrerem, zástupcem státního sekretáře pro styky se státy Svatého stolce (náměstek ministra zahraničních věcí).
Delegace Ministerstva zdravotnictví ČR, které se kromě ministra zúčastní i 1. náměstek ministra Marek Ženíšek, rovněž navštíví českou Papežskou kolej Nepomucenum a uskuteční pracovní jednání na Svrchovaném řádu maltézských rytířů.
 
 
 
Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?