Ministr zdravotnictví jmenoval novým náměstkem Milana Blahu

Vytvořeno: 7. 9. 2021 Poslední aktualizace: 7. 9. 2021

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval Milana Blahu novým náměstkem. Ten se v pozici náměstka zaměří zejména na oblast IT a elektronizace zdravotnictví. Milan Blaha přichází na ministerstvo zdravotnictví z Ústavu zdravotnických informací a statistiky, kde se v poslední době věnoval zejména rozvoji systémů v souvislosti s epidemií covid-19.

Milan Blaha vystudoval obor biomedicínská elektronika a biokybernetika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Naposledy působil jako zástupce ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky pro IT a komunikaci. Mimo jiné stál např. za realizací Zákona o elektronizaci zdravotnictví, za výstavbou Národního zdravotnického informačního systému a podílel se také na informačních systémech souvisejících s epidemií covid-19. Dříve Milan Blaha působil např. v Institutu klinické a experimentální medicíny nebo v Institutu biostatistiky a analýz.

„Oblasti elektronizace a rozvoje informačních technologií se ve zdravotnictví stávají stále důležitější. Jmenoval jsem proto náměstkem ministra zdravotnictví Milana Blahu, který má jak adekvátní vzdělaní, tak vhodnou praxi pro to, aby nástroje IT do zdravotnictví implementoval a podílel se na stále větší elektronizaci. Již dříve se velkou měrou podílel na přípravě Zákona o elektronizaci zdravotnictví, který pomůže tyto oblasti legislativně ukotvit,“ popisuje přínosy nového náměstka ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Daniel Köppl, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?