Ministr zdravotnictví jmenoval nového ředitele Nemocnice Na Bulovce

Vytvořeno: 27. 4. 2018 Poslední aktualizace: 27. 4. 2018

Ing. Gabriela Štěpanyová
vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes s účinností od 1. května 2018 jmenoval Františka Nováka novým ředitelem Nemocnice Na Bulovce. Rozhodl tak na základě doporučení odborné výběrové komise v rámci otevřeného výběrového řízení. František Novák doposud působil v nemocnici ve funkci provozně-technického náměstka a po odvolání ředitelky Andrey Vrbovské byl pověřen řízením nemocnice.

Od nového ředitele očekávám maximální součinnost s ministerstvem na veřejnosprávní kontrole, která v nemocnici od konce března probíhá, a také provedení auditu současných dodavatelských smluv. V krátkodobém horizontu by pak měl nastavit transparentní systém řízení nemocnice a zadávání veřejných zakázek a také připravit návrh na stabilizaci hospodaření a další rozvoj nemocnice. Budu vyžadovat průběžné informace o stavu těchto úkolů a o aktuální situaci v nemocnici,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ing. František Novák vystudoval Vysoké učení technické v Brně, následně několik let pracoval jako projektový manažer. V Nemocnici Na Bulovce působí od roku 2012.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?