Ministr Němeček projednal s asociacemi nemocnic stabilizační balíček

Vytvořeno: 7. 3. 2014 Poslední aktualizace: 7. 3. 2014

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dnes jednal s předsedou Asociace českých a moravských nemocnic Eduardem Sohlichem, výkonným ředitelem AČMN Stanislavem Fialou a předsedkyní Asociace nemocnic ČR Jaroslavou Kunovou o situaci českých a moravských nemocnic. Ty jsou v důsledku špatně nastavené úhradové vyhlášky a neuvážených systémových změn v minulých letech v tíživé finanční situaci.  Asociace podpořily kompenzaci výpadku stokorunového poplatku za hospitalizaci ve zdravotnických zařízeních navýšením plateb za státní pojištěnce.

„Dvě miliardy na zvýšení plateb za státní pojištěnce je možné uvolnit pouze formou zákona. Peníze budou uvolněny ve dvou vlnách, do nemocnic by se tedy měly dostat v červenci a říjnu tohoto roku,“ říká Svatopluk Němeček. „Dále jsem požádal zástupce asociací o analýzu stavu jejich nemocnic, bude to klíčový podklad pro další jednání ve druhé polovině března,“ dodává ministr Němeček.

„Malé a střední nemocnice jsou pod velkým finančním tlakem, proto je důležité, aby se do nich dostaly peníze co nejdříve. Ministr Němeček mne ujistil, že je to za stávající situace nejlepší a nejrychlejší řešení,“ uvedl po jednání předseda AČMN Eduard Sohlich.

„Velké nemocnice jsou na tom lépe, návrh podporujeme a vidíme v něm řešení výpadku platby za hospitalizaci a dlouhodobou stabilizaci zdravotního systému,“ říká Jaroslava Kunová, předsedkyně Asociace nemocnic ČR.

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?