Ministr Němeček: Konec náhradních receptů na léčebné konopí, aplikace pro předepisování a výdej opět funguje

Vytvořeno: 13. 1. 2016 Poslední aktualizace: 13. 1. 2016

„Jsem velice rád, že SÚKL plní mé zadání a postupuje co nejrychleji v úkolu zajistit, aby spor se soukromou firmou o uživatelská práva k softwarovým aplikacím nijak nezatěžoval pacienty. Dnes mě ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta informoval, že krátce před polednem spustil Ústav náhradní aplikaci a tato je pro lékaře i lékárníky okamžitě dostupná na webu SÚKLu,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a zopakoval, že stát se nenechá vydírat naprosto nepřiměřenými finančními požadavky soukromé firmy a poradí si i bez dotyčných konkrétních částí počítačových programů.

Původní registr pro léčivé přípravky s omezením nebylo možné používat pro předepisování a výdej léčebného konopí kvůli jeho napojení na elektronickou preskripci, kterou SÚKL nemůže používat na základě předběžných opatření vydaných Městským soudem v Praze.

Aby byla zajištěna dostupnost konopí pro léčebné použití pro indikované pacienty, bylo po přechodnou dobu možné konopí předepisovat a vydávat na tzv. recepty s modrým pruhem.

Adresa nové aplikace pro předepisování a výdej léčebného konopí je:  https://erecept.sukl.cz.

Lékaři i lékárníci budou k aplikaci přistupovat prostřednictvím těchto webových stránek.  Po prověření funkčnosti aplikace ukončí Ministerstvo zdravotnictví platnost mimořádného opatření, podle kterého bylo možné dočasně předepsat a vydat léčebné konopí na recept s modrým pruhem.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 604
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?