Ministerstvo zdravotnictví nově přechází na doménu mzd.gov.cz. Více informací.

Ministr Ludvík: Už letos přidáme peníze všem zdravotním sestrám za směny

Vytvořeno: 10. 1. 2017 Poslední aktualizace: 10. 1. 2017

„Od 1. července tohoto roku dostanou přidáno všechny sestry u lůžka ve směnném provozu 2 000 korun, a to bez ohledu na to, zda pracují ve státní nebo soukromé nemocnici,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. U přímo řízených nemocnic ministerstva se bude jednat o příplatek za směnnost, soukromé nemocnice pak budou moci čerpat 2 000 korun za směnu pro sestru u lůžka z dotačního programu, kam se o něj mohou přihlásit.

„Tento dotační program bude pro soukromé nemocnice připraven do 1. července a o jeho startu budou informovány. 600 milionů korun na splnění tohoto plánu půjde ze státního rozpočtu, dalších 400 milionů, právě pro soukromé nemocnice, jsme našli coby rezervu na ministerstvu,“ vysvětlil postup ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a dodal, že celoroční náklady na takové navýšení budou zhruba dvě miliardy korun. Pro rok 2018 už s výdaji bude počítat úhradová vyhláška.

Ministr zdravotnictví rovněž oznámil, že spolu s ministryní školství Kateřinou Valachovou připraví takové kroky, aby mohly v akademickém roce 2018/2019 lékařské fakulty přijmout všechny uchazeče o studium medicíny, kteří uspějí u přijímacích zkoušek. Odpadne tedy problém, kdy uchazeč sice přijímací zkoušky úspěšně splnil, ale z kapacitních důvodů fakulty nemohl ke studiu nastoupit. „Umožní nám to překonat propad lékařů, kteří kvůli silnému populačnímu ročníku odejdou do penze,“ řekl ministr zdravotnictví. Ministryně školství Kateřina Valachová doplnila, že její resort už je s lékařskými fakultami na rok 2017 dohodnut na speciálním dotačním programu, který by studium lékařů zajistil už od letošního roku. „Na ministerstvu jsme na to vyčlenili 100 milionů korun, s ministrem Ludvíkem ale budeme hledat další rezervy,“ upřesnila ministryně školství na společné tiskové konferenci ministrů ČSSD.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail:
tisk@mzcr.cz 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?