Ministr Ludvík na Kubě projedná spolupráci v oblasti zdravotnictví

Vytvořeno: 3. 2. 2017 Poslední aktualizace: 3. 2. 2017

Ve dnech 4.–10. února 2017 navštíví ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík spolu s doprovodnou podnikatelskou misí Kubánskou republiku (KR). Delegace vedená za MZ ministrem Ludvíkem tak naváže na návštěvu širší delegace (MZ, MZV a MZe) ze září 2016. Zdravotnická část delegace tehdy předjednala spolupráci v oblasti vzdělávání, výzkumu, klinických testů a zdravotnických záchranných služeb. Předmětem současné cesty bude hlubší diskuze o možnostech financování klinických studií léčivých prostředků vyvíjených na Kubě či např. vzájemná výměna zkušeností, pokud jde o vzdělávací programy pro lékaře i zdravotní sestry.

Jedním z hlavních bodů programu bude bilaterální jednání s kubánským protějškem, kterým je ministr veřejného zdraví Roberto Tomas Morales Ojeda. Při této příležitosti dojde k podpisu Memoranda o spolupráci v oblasti zdraví a lékařského výzkumu. Na programu je dále návštěva několika zdravotnických a výzkumných zařízení.

„Cesta byla předběžně přislíbena již za mého předchůdce ministra Němečka a jedná se tak o kontinuální navazování vztahů se zahraničním partnerem. Očekávám produktivní jednání o konkrétní spolupráci na mnoha úrovních,“ uvedl před cestou český ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Kubánská strana dále projevila enormní zájem o české zkušenosti s provozováním zdravotnické záchranné služby. Zástupci českých výrobců zdravotnických prostředků v doprovodné podnikatelské misi využijí této cesty k navazování kontaktů s kubánskými subjekty.

Současně si cesta klade za cíl podpořit česko-kubánskou obchodní relaci v oblasti zdravotnictví. V této souvislosti je připraven podnikatelský seminář, kde budou mít představitelé českých podniků možnost setkat se se svými potenciálními partnery z řad kubánských státních podniků, součástí bude rovněž přednáška o možnostech obchodování a investic na Kubě.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?