Ministr Adam Vojtěch přivítal prvního českobudějovického občánka

Vytvořeno: 2. 1. 2018 Poslední aktualizace: 2. 1. 2018

 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil na Nový rok porodnici Nemocnice České Budějovice, kde přivítal prvního českobudějovického občánka, a následně Domov důchodců Dobrá Voda.

„Jako českobudějovický rodák jsem moc rád, že jsem mohl předat malý dárek mamince malé Soni, která se narodila dnes ráno a stala se prvním občánkem Českobudějovicka,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se v českobudějovické porodnici sám narodil. Malé Soně, která se narodila 1. ledna 2018 ráno v 6,52 hodin ráno mamince Václavě Šlechtové z Velic na Českobudějovicku, předal zlatý přívěsek s časem a datem jejího narození. Drobný dárek dostaly i ostatní maminky, které první den letošního roku trávily v porodnici.

Ministra Vojtěcha  při návštěvě Nemocnice České Budějovice doprovodila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. „V jihočeském kraji musíme řešit společně se zdravotními pojišťovnami i řadu reálných a v podstatě dlouhodobých problémů především v oblasti obsazenosti ambulantními praktiky a dostupnosti lékařské péče. Proto jsme využili dnešní příležitosti a s paní hejtmankou jsme hovořili i o tom, jak podpořit řešení nedostatku praktiků nejen v příhraničí a další problémy regionu,“ zhodnotil ministr Vojtěch.

Ministr se setkal také se zástupci managementu Nemocnice České Budějovice a primáři Petrem Sakem a Milanem Hanzlem. „Jako Jihočech jsem velmi rád, že Nemocnice České Budějovice patří společně s dalšími jihočeskými nemocnicemi k nejlépe hodnoceným zařízením v rámci celé České republiky, a to jak v kvalitě péče, tak finanční kondici,“ ocenil ministr Vojtěch.

Poté ministr zdravotnictví navštívil Domov důchodců Dobrá Voda u Českých Budějovic, kde se setkal s jeho ředitelkou Janou Zadražilovou. Děkuji paní ředitelce za celou řadu praktických poznatků a podnětů, které jsem měl možnost na návštěvě získat, například z oblasti lékové politiky či odměňování zdravotních sester. Setkání pro mne bylo velmi inspirativní a jsem rád, že jsem mohl poznat provoz i tohoto typu zařízení,“ uvedl ministr Vojtěch s tím, že právě tento typ služeb představuje styčnou plochu mezi zdravotnictvím a sociálními službami.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?