Ministerstvo zdravotnictví vypsalo dotační program na mimořádné odměny pro zdravotníky v sociálních službách

Vytvořeno: 21. 7. 2020 Poslední aktualizace: 22. 7. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vyhlašuje Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zdravotnických pracovníků v sociálních službách v souvislosti s epidemií covid-19. Program je zaměřen na vyplacení mimořádných odměn za práci konanou ve ztíženém pracovním prostředí v období od 13. března do 31. května 2020. Zdravotníkům v zařízeních s karanténou bude náležet odměna 235 korun za hodinu, v zařízeních bez koronaviru pak 59 korun za hodinu. Kraje a poskytovatelé sociálních služeb mohou o finanční prostředky pro zdravotníky žádat do 21. srpna 2020.

„Zdravotníci sociálních služeb plnili své povinnosti i přes vystavení riziku nákazy s plným nasazením a zcela v souladu s mimořádnými opatřeními v nouzovém stavu. Za jejich nadstandardní práci jim patří nejen hluboké poděkování, ale také finanční ohodnocení. Zaměstnanci zařízení, kde se nákaza objevila tak zpětně dostanou průměrně o 40 tisíc měsíčně navíc, a pracovníci zařízení, kde koronavirus sice nebyl, ale i tak zde riziko nákazy existovalo, 10 tisíc měsíčně navíc,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Žadatelé se mohou o finanční dotaci ucházet na základě Výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace v rámci mimořádného datačního řízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro rok 2020 a prostřednictvím zde zveřejněných formulářů. Předkládání žádostí končí 21. srpna 2020.


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?