Ministerstvo zdravotnictví vypravilo další kamion s léky darovanými farmaceutickými společnostmi na pomoc Ukrajině

Vytvořeno: 5. 5. 2022 Poslední aktualizace: 5. 5. 2022

Ministerstvo zdravotnictví dnes ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru a se společností Alliance Healthcare vypravilo v pořadí již pátý kamion léků na pomoc Ukrajině. 61 560 balení léčiv v souhrnné hodnotě téměř 4 milionů korun darovaly společnosti Herbacos Recordati s.r.o. a Valtix Pharma s.r.o. Darování je koordinováno v rámci Mechanismu civilní ochrany EU.

„Situace na Ukrajině i nadále vyžaduje naši pomoc. Nepolevujeme v ní a posíláme ukrajinským občanům a lékařům další, v pořadí už pátou, várku potřebných léků. Děkuji farmaceutickým firmám za jejich dary,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

V rámci této várky pomoci jsou na Ukrajinu převáženy především léčivé přípravky pro léčbu infekcí močových cest způsobených bakteriemi, a také zdravotnický prostředek, který chrání poraněnou a odřenou pokožku. Ten pomáhá hojit rány, vytváří ochranné prostředí před mikrobiální kontaminací a podporuje samovolnou regeneraci kůže. Na místo určení v Polsku by pomoc k další distribuci měla dorazit v pátečních ranních hodinách.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?