Ministerstvo zdravotnictví schválilo přes 300 žádostí o mimořádné odměny pro zaměstnance poskytovatelů lůžkové péče

Vytvořeno: 24. 9. 2020 Poslední aktualizace: 24. 9. 2020

Poskytovatelé lůžkové péče, jejichž zaměstnanci v uplynulých měsících pracovali v souvislosti s COVID-19 ve ztíženém pracovním prostředí, obdrží od Ministerstva zdravotnictví mimořádné dotace. Resort schválil přes 300 žádostí. Dotace a příspěvek zřizovatele se poskytuje ke mzdě nebo platu jako odměna za práci, během které byl zaměstnanec vystaven riziku nákazy COVID-19.

„Vzhledem k výjimečnému nasazení zdravotnického personálu v uplynulých měsících považuji mimořádné odměny pro zaměstnance poskytovatelů lůžkové péče za adekvátní nástroj, jak ocenit jejich práci,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Ministerstvo zdravotnictví schválilo celkem 312 žádostí o dotaci nebo příspěvek zřizovatele v souhrnné výši cca 11,5 mld. Kč. Jedná se o 39 žádostí ze strany přímo řízených organizací MZ ČR a 273 žádostí od dalších poskytovatelů lůžkové péče. Dotace a příspěvek zřizovatele jsou určeny na mimořádné odměny zaměstnancům, kteří v období od 1. března 2020 do 31. května 2020 působili v zařízeních lůžkové péče.

Výměr odměny proběhne na základě počtu odpracovaných hodin v daném období, a to jak u zaměstnanců pracujících na hlavní pracovní poměr do výše jejich úvazku, tak u osob pracujících prostřednictvím DPČ/DPP. Na mimořádnou odměnu mají nárok také zaměstnanci, kteří v daném období pracovali u poskytovatele lůžkové péče, ale pracovní poměr nebo dohodu již ukončili. Stejné podmínky budou mít také všechny přímo řízené organizace MZ ČR, které obdrží finanční prostředky na odměny prostřednictvím příspěvků zřizovatele.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?