Ministerstvo zdravotnictví bere všechny snahy o větší „transparentnost“ velmi vážně a podporuje je

Vytvořeno: 27. 7. 2012 Poslední aktualizace: 27. 7. 2012

Ministerstvo zdravotnictví ČR je překvapeno dnešní tiskovou konferencí ODS a některými vyjádřeními zástupců Občanské demokratické strany k nízké transparentnosti při určování nadstandardů ve zdravotnictví a ne zcela jim rozumí. V úterý 24. července 2012 proběhlo první jednání Pracovní skupiny pro posouzení návrhů na ekonomicky náročnější variantu zdravotních služeb, na kterou byli přizváni zástupci všech zainteresovaných institucí a organizací. Veškeré informace z tohoto jednání jsou volně k dispozici na internetových stránkách ministerstva:http://mzd.gov.cz/dokumenty/probehlo-prvni-jednani-pracovni-skupiny-k-ekonomicky-narocnejsim-variantam-zdrav_6575_1.html.

„Mrzí mě, že na dnešní tiskové konferenci ODS zazněly informace, které svědčí buď o neinformovanosti mluvčích, nebo o účelové propagandě proti ministru zdravotnictví,“ říká Marek Ženíšek, první náměstek ministra zdravotnictví, a dodává: „My jsme otevřeni jakémukoli jednání a kdokoli z vedení ODS i  výboru pro zdravotnictví mají u nás dveře otevřené. Rádi jim dodáme potřebné informace potvrzující transparentnost při určování nadstandardů ve zdravotnictví.“

Ministerstvo zdravotnictví při stanovování nadstandardů ve zdravotnictví dbá o 100% transparentnost a stanovení jasných pravidel. Také proto zřídilo pracovní skupinu složenou ze všech zainteresovaných subjektů, která se bude pravidelně setkávat a o problematice nadstandardů diskutovat. Veškeré informace z těchto zasedání, včetně zápisů, jsou a budou vždy k dispozici na internetových stránkách ministerstva a hlasování je podle jednacího řádu veřejné. Samozřejmě, že ministerstvo zdravotnictví se na základě zkušeností, které vyplynou z jednání komise, nebrání zařadit přínosné změny.

Pro více informací kontaktujte: 
Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166,
Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy

Typ souboru: doc
TZ_27_7_2012.doc (150,00 KB)

Jste spokojeni s obsahem této stránky?