Kurz Administrativní pracovník ve zdravotnictví absolvovalo už 86 účastníků

Vytvořeno: 9. 12. 2021 Poslední aktualizace: 9. 12. 2021

Již 86 účastníků absolvovalo kurz Administrativní pracovník ve zdravotnictví, který se koná od roku 2019. Realizací kurzu se Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Institutem pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví snaží účastníky připravit na působení na administrativních pozicích ve zdravotnictví, a ulevit tak v této oblasti zdravotníkům.

Součástí kurzu je teoretická část, která zahrnuje agendu jako je např. práce se zdravotnickými registry, vedení zdravotnické dokumentace, vykazování zdravotní péče, anebo statistická hlášení. Praktická část se následně věnuje seznámení pracovníků s provozem zdravotnických zařízení.

Vzdělávací program koordinuje Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví a je rozložen do dvou kalendářních měsíců. V období pandemie onemocnění COVID 19 byly kurzy realizovány formou webcastů, webinářů a samostudiem s e-mailovou a on-line podporou přednášejících.

Kurz je určený pro absolventy všech typů středních škol, kteří projevují zájem pracovat ve zdravotnictví na administrativní pozici. Účastníci kurzu jsou komplexně připraveni vykonávat administrativní činnosti související se zdravotnictvím, a ulevovat tak v této oblasti zátěž zdravotníkům. Zdravotníci pak díky tomu mohou více času věnovat pacientům.

Po každém ukončení kurzu byla zařazena on-line diskuze, která je zaměřena na zpětnou vazbu účastníků, přičemž průměrná známka při školím systému hodnocení byla 1,12. Institut pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví proto plánuje kurz rozšířit a tematicky prohloubit tak, aby odpovídal parametrům požadovaným na akreditaci rekvalifikačního kurzu u MŠMT.

„Těší mě pozitivní zpětná vazba, kterou účastníci kurzu Administrativní pracovník ve zdravotnictví udělují. K provozu každého zdravotnického zařízení patří také administrativní agenda, která má svůj význam. Je proto dobrou zprávou, že absolventi tohoto kurzu jsou na tuto práci připraveni. Svým přínosem uleví od administrativní činnosti zdravotníkům, kteří budou moci více času věnovat pacientům,“ vysvětluje podstatu kurzu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Daniel Köppl, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?