Jihomoravská Lednice získá statut lázeňského místa

Vytvořeno: 29. 3. 2017 Poslední aktualizace: 29. 3. 2017

„V obci Lednice se nacházejí přírodní léčebné lázně, ve kterých je využíván místní přírodní léčivý zdroj vzácné minerální jodobromové vody. Pramen je již dnes chráněn ochrannými pásmy. Statut lázeňského místa však povede nejen k vyšší ochraně tohoto zdroje, ale také léčebného režimu a celého lázeňského prostředí,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík poté, co vláda schválila návrh udělení statutu lázeňského místa jihomoravské Lednici.

 Statut lázeňského místa obsahuje soubor pravidel jeho ochrany, jako například zákaz provádět na území lázeňského místa výstavbu staveb, zařízení či provozoven, které by mohly negativně ovlivnit poskytování lázeňské péče. Indikací k léčbě v lázních Lednice jsou nemoci oběhového a pohybového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci kožní, gynekologické a nervové.

Přírodní léčebné lázně Lednice byly ustanoveny vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 145/2009 Sb., o stanovení přírodních léčebných lázní Lednice v katastrálním území Lednice na Moravě.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail:tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?