Fakultní nemocnice v Plzni má nový urgentní příjem za 100 milionů korun

Vytvořeno: 10. 10. 2019 Poslední aktualizace: 10. 10. 2019

Ve středu 9. října byl slavnostně otevřen nový urgentní příjem FN Plzeň. Slavnostního otevření se zúčastnili předseda vlády České republiky Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Téměř 100 milionová investice je jedním z největších projektů Fakultní nemocnice Plzeň tomto roce. Rekonstrukce původního centrálního příjmu započala v listopadu 2017 a probíhala v plném provozu. Díky novému urgentnímu příjmu byl navýšený počet ambulancí, zvětšily se čekárny, rozšířily se chodby, k dispozici je zcela nový observační sál s 13 akutními lůžky.

Premiér vlády ČR Andrej Babiš dodává: „Jsem velmi rád, že se Fakultní nemocnici Plzeň podařilo vybudovat urgentní příjem takového rozsahu. Multidisciplinární tým kvalifikovaných odborníků má k dispozici komfortní pracoviště s moderními diagnostickými přístroji a pacienti celého regionu mají jistotu dostupné zdravotní služby 24 hodin denně 7 dnů v týdnu v té nejvyšší kvalitě.“

Urgentní příjem FN Plzeň je jediným svého druhu v Plzeňském kraji. V nepřetržitém provozu je zde poskytována akutní zdravotnická péče pacientům s interním, kardiologickým, chirurgickým a neurologickým onemocněním, samozřejmou součástí je také traumatologická ambulance. Ročně je zde ošetřeno více než 55 000 pacientů.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připomíná: „Ministerstvo zdravotnictví připravilo novou koncepci urgentní péče v České republice a naším cílem je, aby měla urgentní péče jasnou strukturu a standardy. Vytvoříme státem garantovanou síť urgentních příjmů v okresních a krajských městech. Navíc úhradová vyhláška pro příští rok počítá s významnou finanční injekcí pro urgentní péči, a to téměř 2 miliardy korun. Nový urgentní příjem ve Fakultní nemocnici Plzeň je samozřejmě součástí této koncepce a jsem velmi rád, že pacienti na jihozápadě Čech mají k dispozici moderní pracoviště evropského formátu.“

Tisková zpráva FN Plzeň

 

Přílohy

Typ souboru: JPG
IMG_8762.JPG (1,42 MB)
Typ souboru: JPG
IMG_8765.JPG (1,58 MB)
Typ souboru: JPG
IMG_8785.JPG (1,35 MB)
Typ souboru: JPG
IMG_8794.JPG (1,66 MB)

Jste spokojeni s obsahem této stránky?