Epidemie chřipky na území ČR odezněla

Vytvořeno: 29. 3. 2018 Poslední aktualizace: 29. 3. 2018

Ing. Gabriela Štěpanyová
vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí


„Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem ukazují, že počet pacientů s chřipkou i nadále klesá a plošná epidemie v ČR již odezněla. Jednotlivá epidemická ohniska jsou již pouze lokálního charakteru,“ uvedla hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Ve 13. kalendářním týdnu tohoto roku celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky oproti předcházejícímu týdnu v České republice poklesla o 23,5 % a dosáhla hodnoty 1 060 nemocných na 100 000 obyvatel.

Národní referenční laboratoř pro chřipku a oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi vývoj nemocnosti i nadále monitorují.

„I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a ve zvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat do kapesníku a pravidelně si mýt ruce i po cestě hromadnou dopravou. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ upozorňuje hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Situace v Evropě odpovídá předpokladům pro tuto roční dobu. V Evropě počet pacientů s chřipkou klesá a přetrvávají jen regionální výskyty onemocnění.

O případných významných změnách epidemiologické situace budeme veřejnost včas informovat.

 

 

Veškerá aktuální data naleznete na webu Státního zdravotního ústavu

 

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?