Do českého zdravotnictví míří miliardy z fondů Evropské unie

Vytvořeno: 2. 4. 2009 Poslední aktualizace: 2. 4. 2009

Poprvé v ČR, Integrovaný operační program pro zdravotnictví


Měli jste někdy vy nebo vaši blízcí vážný úraz či vážnou dopravní nehodu? Máte ve svém okolí onkologicky nemocného blízkého člověka? Pak jistě víte, jak důležitý je okamžitý a kvalitní zásah lékařů a následná špičková zdravotní péče. Právě tato péče se v roce 2009 zásadně zlepší.


Ministerstvo zdravotnictví pro tato špičková zdravotnická zařízení vyjednalo finance z Evropských strukturálních fondů a vybralo 24 projektů v hodnotě téměř dvou miliard korun, které budou sloužit k modernizaci a obnově technického a přístrojového vybavení všech specializovaných pracovišť zajišťujících specializovanou traumatologickou a onkologickou péči…


Celá tisková zpráva – viz níže – Přílohy.


Tiskové konference ministryně zdravotnictví Daniely Filipiové k tomuto tématu se ve čtvrtek 2. dubna 2009 za ministerstvo, vedle paní ministryně, zúčastnili 1. náměstek Marek Šnajdr, náměstkyně pro zdravotní péči Markéta Hellerová, ředitel odboru Evropoských fondů Michael Kuna a jako hosté ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák a místopředseda České společnosti úrazové chirurgie Petr Gál.


*  *  *


V přílohách najdete tiskovou zprávu, prezentaci a nekrácený audiozáznam tiskové konference.

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?