Dnes bylo na Ministerstvu zdravotnictví ČR a na Tchaj-wanu podepsáno Memorandum o porozumění mezi Českou ekonomickou a kulturní kanceláří Tchaj-pej a Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří v Praze o spolupráci v oblasti zdravotnictví

Vytvořeno: 14. 7. 2023 Poslední aktualizace: 14. 7. 2023

V pátek 14. července došlo k podepsání Memoranda o porozumění mezi Českou ekonomickou a kulturní kanceláří Tchaj-pej a Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří v Praze o spolupráci v oblasti zdravotnictví. Podpis proběhl během telekonference mezi Prahou a Tchaj-pej za účasti vedoucích kanceláří, ministra zdravotnictví České republiky a ministra zdravotnictví Tchaj-wanu. 

“Tchaj-wan je naším důležitým partnerem nejen ve zdravotnictví, ale i v hodnotách jako jsou demokracie, svoboda slova či svobodná soutěž politických stran. Zároveň si máme v oblasti zdraví a péče o něj mnoho co nabídnout. Velice mě proto těší, že jsem se tu dnes setkali s cílem prohloubit naši spolupráci,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. 

Memorandum se týká primárně posílení spolupráce v oblasti léků a zdravotnických prostředků, dále rozvoje digitálního zdraví a výrazně se dotýká také globální zdravotní bezpečnosti, v rámci které dochází k navázání na vzájemnou spolupráci během pandemie covid-19.

Vlastimil Válek projevil velké přátelství s tchaj-wanským lidem a navazuje tak na úspěšnou spolupráci, kterou s Tchaj-wanem posunuli na novou úroveň předsedkyně Poslanecké sněmovny a předseda Senátu při svých návštěvách Tchaj-wanu. Velmi se na další vzájemně výhodnou spolupráci těším,” doplnil Jui-Yuan Hsueh, ministr zdravotnictví Tchaj-wanu.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?