Češka napadená teroristou v Egyptě je v kritickém stavu

Vytvořeno: 25. 7. 2017 Poslední aktualizace: 25. 7. 2017

Češka, která byla 14. července v egyptské Hurghadě napadena a pobodána teroristou, je v káhirské nemocnici v kritickém stavu. Její stav se v posledních dnech náhle zhoršil. Na místo proto odletěl včera i tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.

„V tuto chvíli je bohužel pacientka v kritickém stavu, má maximální možnou léčbu, ale není schopna ani převozu na letiště. O rodinu pacientky se stará tým odborníků z vojenského Medevacu a připravují bezpečný návrat blízkých domů. Další rozhodnutí padne zítra. Spolupracujeme s místními odborníky, stav hodnotí tři čeští lékaři a čtyři egyptští. Konzilium je ve shodě, že v tuto chvíli nelze pro pacientku dělat více. Všichni přítomní lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči. V celém průběhu léčby a z dostupné dokumentace a reportu vedoucích lékařů nemocnice v tuto chvíli nebylo nalezeno žádné pochybení. Stav hodnotíme jako multiorgánové selhání,“ popsal situaci z místa MUDr. Petr Kolouch.

Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další zranil. Mezi napadenými byla právě i žena z České republiky, která utrpěla zranění nohy a zad.

V tuto chvíli a s ohledem na přání rodiny nelze poskytovat jakékoli další podrobnosti. Na místě zůstávají čeští lékaři.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz
 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?