Bilanční setkání premiéra Bohuslava Sobotky s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem

Vytvořeno: 24. 7. 2014 Poslední aktualizace: 24. 7. 2014

 

 

Dnes (ve čtvrtek 24. července 2014) se ve Fakultní nemocnici v Motole uskutečnila bilanční návštěva předsedy vlády Bohuslava Sobotky u ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Jednání obou politiků se zaměřilo především na plnění programového prohlášení vlády v oblasti zdravotnictví, rušení regulačních poplatků či podporu českého lázeňství.

„Chtěl bych poděkovat panu premiérovi za podporu, kterou cítím, protože ministr zdravotnictví v žádné vládě nikde na světě není schopen vykonat nic zásadního a podstatného, když nemá podporu předsedy vlády. Jsem rád, že zdravotnictví je jednou z programových priorit této vlády, jednou ze základních priorit sociální demokracie,“ uvedl na společném tiskovém brífinku ministr Svatopluk Němeček. 

Premiér Bohuslav Sobotka vysvětlil, že bilanční schůzky na jednotlivých rezortech neslouží k tomu, aby ministrům dával jakási pololetní vysvědčení. Zároveň ocenil Svatopluka Němečka jako ministra, který se snaží v systému českého zdravotnictví hledat rezervy, nezvyšovat spoluúčast pacientů a reorganizovat systém zdravotní péče s důrazem na její racionalitu, kvalitu a dostupnost.
Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík pak předsedu vlády i ministra zdravotnictví ujistil, že se toto největší nemocniční zařízení v České republice dokáže vyrovnat s ještě větším přílivem pacientů ve chvíli, kdy se v příštím roce otevře v jeho bezprostřední blízkosti nová stanice pražského metra.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?