Pozvánka na Konferenci TRIPLE P – Program pro pozitivní rodičovství

Vytvořeno: 9. 9. 2021 Poslední aktualizace: 21. 9. 2021

Od rodičů se často očekává, že s příchodem dítěte se stanou odborníkem na výchovu. Ale všichni rodiče se čas od času potýkají s problémy.

Prostřednictvím projektu Triple P chceme ukázat, že výchova dětí nemusí být obtížná a problémy, se kterými se při ní rodiče potýkají, se dají řešit. Triple P je mezinárodně uznávaný program, který učí rodiče dovednosti potřebné k vybudování pevných rodinných vztahů, zdravé komunikaci, zvládání náročných situací s dětmi a předcházení problémům při výchově. Jedná se o preventivní program, jehož cílem je nabídnout rodičům výchovné strategie, kterými mohou předejít vzniku rizikového chování a emočních problémů u dětí ve věku 6-12 let.

Zajímává Vás tato problematika? Chcete se dozvědět více? Zaregistrujte se na naši konferenci.

Můžete se těšit na odborníky z Velké Británie, Nizozemí, Norska a ČR, kteří se s Vámi podělí o své zkušenosti a poznatky z teorie i praxe. V rámci konference se také představí vybraná centra, která budou na projektu v ČR participovat.

Datum konání: 25. 9. 2021 , 9 – 17 hod

Místo konání: Hlavní sál Senátu ČR, Valdštejnské nám. 17/4, 118 01 Malá Strana

Registrace: kapacita sálu je omezena, proto prosíme do 17.9. o registraci na e-mailu: triplep@mzcr.cz

V průběhu konference dne 25.9.2021 je možné konferenci živě sledovat. Odkaz naleznete zde: Živý přenos z akce v sídle Senátu : Senát PČR (senat.cz) 

Fakta o programu Triple P:

Triple P je jedním z nejúčinnějších rodičovských programů na světě založený na důkazech vycházejících ze soustavného vědeckého výzkumu. Triple P byl vyvinut klinickým psychologem profesorem Mattem Sandersem a jeho kolegy na australské univerzitě v Queenslandu a byl testován s tisíci rodinami během více než čtyřiceti let soustavného výzkumu. 980 studií a publikovaných prací, včetně více než 335 evaluačních studií, z nichž 172 jsou randomizované kontrolované studie, prokázalo, že funguje napříč kulturami, socioekonomickými skupinami a v mnoha různých rodinných strukturách.

Přílohy

Pozvánka na Konferenci Triple P