Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s., nemocnice Středočeského kraje

Vytvořeno: 18. 8. 2022 Poslední aktualizace: 18. 8. 2023

V Oblastní nemocnici Mladá Boleslav dobrovolníci ve zdravotnictví fungují od jara roku 2006. Na podzim téhož roku vzniklo Dobrovolnické centrum, které k dnešnímu dni eviduje skoro 80 dobrovolníků. Od této doby ušlo centrum velký kus cesty.

Naším posláním je nejen psychická a fyzická podpora pacientů, ale i zmírňování jejich osamělosti. To vše napomáhá k jejich rychlejší rekonvalescenci. Proto se jim snažíme napomáhat, aby alespoň na chvíli mohli zapomenout na jejich trápení a bolesti. Domníváme se, že si pacienti zaslouží zpříjemnit chvíle, které stráví ve (všemi mnohdy neoblíbeném) nemocničním prostředí.

„Jsme parta prima lidí, kteří po naší nemocnici roznášejí úsměvy, dobrou náladu, pozitivní energii a mají chuť psychicky podporovat pacienty, kde je zapotřebí. A to nejdůležitější – děláme to vše s láskou a empatií.“

 

Staňte se dobrovolníkem – naším parťákem a kolegou. Bližší informace o našich projektech, programech a pořádaných akcích na našich webových stránkách.

 

Kontakt

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice – koordinátorka dobrovolnictví ve zdravotních službách
Zuzana Kaftanová – koordinátorka dobrovolnického centra, e-mail: dobrovolnik@onmb.cz, telefon: 326 743 740, mobil: 731 542 877