Stanovení nebezpečného výrobku – Sada umělých nehtů TOE Nails Hin er

Vytvořeno: 3. 4. 2013 Poslední aktualizace: 3. 4. 2013

 

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 80 odst. 7 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný výrobek tuto sadu plastových nehtů:
 
 
Art Nails Professional Nail Color & Nail Art System, New Design, HIGH QUALITY
 
 
Výrobce/ Dovozce/ Země původu: neuvedeno / Čína
 
Distributor/ Prodejce: Thuong Huyen Nguyenová, Korunní 1192/42, 709 00 Ostrava – Mariánské Hory, IČ: 63651190
Prodejní místo:  Textil − obuv, 28. října 211, 709 00 Ostrava − Mariánské Hory
Popis: Jedná se o sadu plastových nehtů na ruce v různém designu. Balení je tvořeno plastovým sáčkem, ve kterém je 12 ks nehtů a lepidlo v červené tubě. Sáček je připevněn do kartonové košilky s výřezem ve tvaru písmene Q. Na přední straně kartonu je kromě názvu výrobku ještě text HIGH QUALITY, na zadní straně je návod k použití v anglickém jazyce, text DESIGN NAILS a uvedení země původu.
 
Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky
§ 26 odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických prostředcích zakázána v příloze 2 vyhlášky č. 448/2009 Sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky (v položce č. 675), a to dibuthylftalát.
 
Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, ktera nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.
 
 
 
 
Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy