Stanovení nebezpečného výrobku – Sada umělých nehtů NAIL ART Meilu Series

Vytvořeno: 30. 1. 2013 Poslední aktualizace: 30. 1. 2013

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 80 odst. 7 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný výrobek tuto sadu plastových nehtů:

 
 
 
NAIL ART Meilu® Series #A-01
BEAUTIFUL NAILS OF CHARMING LADIES, DESIGN NAILS, Simply apply!
 
 
Výrobce/ Země původu: neuveden / Čína
 
Dovozce/ Distributor: neuvedeno
 
Prodejce: Minh Nguyen Van, Mníšecká 331, 252 30 Řevnice, IČ: 67948448
Prodejní místo:  MIX MAX, Mníšecká 929, Řevnice
 
Popis: Jedná se o sadu 10 ks plastových nehtů na ruce bílé barvy a oranžové tuby lepidla s bílým uzávěrem v průhledném plastovém sáčku s fialovým kartonovým přebalem s obdélníkovým průhledným okénkem. Na přední straně výrobku se nachází jeho název, na zadní straně pak anglické pokyny k použití, uvedení země původu a kódové označení výrobku #A-01. Sady jsou vždy po 12 baleních umístěny na kartonu.
 
Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky
§ 26 odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, protože ve složení použitého lepidla uvádí látku, která je v kosmetických prostředcích zakázána v příloze 2 vyhlášky č. 448/2009 Sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky (v položce č. 675), a to dibuthylftalát.
 
Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, ktera nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.
 
 
Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy