Stanovení nebezpečného výrobku: Panenka Sweet Beauty, I have a lovely Doll

Vytvořeno: 12. 4. 2018 Poslední aktualizace: 12. 4. 2018

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 25 odst. 1 písm. d) zákona č. 350/2011 Sb., ve znění pozdějších předpisů, postupem podle článku 123 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006, s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky     di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené ve výrobku: 

 

 Panenka Sweet Beauty, I have a lovely Doll, Enjoy the new fashion  

název dle značení na dolepené etiketě: HRCKY, K80770H18A

EAN: 6924148888822 (kód neexistuje)

 

Výrobce / dovozce / distributor / země původu: neuvedeni / Čína

Prodejce: Quoc Khac Linh Tran, Třída 9. Května 854/34, 408 01 Rumburk – Rumburk 1,

IČO: 27468216 (prodejna: Večerka, Pionýrů 166, 471 27 Stráž pod Ralskem)

 

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. Hlava panenky obsahuje DEHP v množství 13,8 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Popis výrobku: Panenka je vysoká cca 15 cm s dlouhými vlasy a s barevnými šaty. Panenka je balena v barevné papírové skládačce s průhledem, na přední straně je uveden nápis Sweet Beauty, obrázek motýla, princezny a upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let (3+). Na zadní straně skládačky je název výrobku a obrázek princezny a zámku, dále je zde uvedeno upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), označení shody CE, recyklační symbol a symbol Zeleného bodu. Na bílé dolepené etiketě je uveden český název výrobku (HRCKY), kód K80770H18A, varovný český text s chybami (UPOZORNENI: Pouzivejte pod dozorem dosopeie osoby, obal odstrante z dosahu deti. Provazek kolem krku neutahujte. Nevhodne pro deti do 3 let, obsah malych casti. Hrozi nebezpec uduseni.), identický varovný text ve slovenském jazyce, neexistující EAN kód, označení shody CE, symbol Zeleného bodu, symbol nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“). Na boční straně skládačky jsou uvedeny texty Sweet Beauty, I have a lovely Doll, She has a pair of big eyes, round face, A cherry small mouth, Long I, Enjoy the new fashion a obrázek modrého králíčka. Na spodní straně je uvedeno anglické tvrzení, že výrobek byl vyroben dle mezinárodních norem a upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem).

 

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy