Stanovení nebezpečného výrobku: Padělek – N˚5 L’EAU CHANEL PARIS

Vytvořeno: 8. 3. 2018 Poslední aktualizace: 8. 3. 2018

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek:

 

PADĚLEK: toaletní / parfémová voda N˚5 L’EAU, CHANEL PARIS, EAU DE PARFUM

Na dolepené etiketě: N˚5 L’EAU, CHANEL PARIS, EAU DE TOILETTE, DEMONSTRATION – TESTER, NOT FOR SALE, 068541

 

Výrobce/ Země původu/ Dovozce: nezjištěno

Distributor: EDIL DOMUS s.r.o., Nový Dvůr 1498, 686 04 Kunovice, IČO: 26887193, www.parfumpalace.cz,

(bylo dodáno z adresy: SPV3 s.r.o., Nová 48, 900 31 Stupava, Slovensko, IČO: 47579021). Firma EDIL DOMUS, s.r.o. je nekontaktovatelná. Byly podány podněty na příslušné úřady, včetně Policie ČR. Obě dvě firmy jsou spojeny s dalšími padělky kosmetických přípravků, o kterých MZ ČR průběžně informuje.

Prodejce: e-shop: www.parfumpalace.cz

 

Popis: Advokátní a patentová kancelář TRAPLOVÁ-HAKR-KUBÁT označila výrobek za padělek. Parfémová / toaletní voda nažloutlé barvy ve skleněném, hranatém flakonu s mechanickým rozprašovačem a s bílým plastovým uzávěrem. Na přední straně flakonu je v bílém čtverci uveden černý text identifikující výrobek / padělek (N˚5 L’EAU, CHANEL PARIS). Flakon je vložený do papírové skládačky béžové barvy s černým a zlatým orámováním a s uvedeným černým a zlatým textem identifikující výrobek / padělek a dalšími texty (N˚5 L’EAU, CHANEL PARIS, EAU DE PARFUM, VAPORISATEUR SPRAY) a údajem o obsahu. Na zadní straně skládačky je nalepena bílá etiketa s texty identifikující výrobek / padělek (N˚5 L’EAU, CHANEL PARIS) a dalšími vícejazyčnými texty (EAU DE TOILETTE, VAPORISATEUR SPRAY, DEMONSTRATION  – TESTER, NE PEUT ETRE VENDU, NOT FOR SALE, MADE IN FRANCE), číselným kódem 068541 a údajem o obsahu.

Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

 

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy