Stanovení nebezpečného výrobku: Padělek COCO MADEMOISELLE CHANEL PARIS, Eau de Parfum

Vytvořeno: 7. 3. 2018 Poslední aktualizace: 7. 3. 2018

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek:

 

PADĚLEK: parfémová voda COCO MADEMOISELLE CHANEL PARIS, EAU DE PARFUM

EAN: 3145891165203

 

Výrobce/ Země původu/ Dovozce: nezjištěno

Distributor: EDIL DOMUS s.r.o., Nový Dvůr 1498, 686 04 Kunovice, IČO: 26887193, www.mmmfashion.cz, byla provedena změna subjektu v obchodních podmínkách na společnost Československá energetická společnost s.r.o., Slezská 63, 130 00 Praha 3, IČO: 27565645            (bylo dodáno z adresy: SPV3 s.r.o., Nová 48, 900 31 Stupava, Slovensko, IČO: 47579021). Firma EDIL DOMUS, s.r.o. je nekontaktovatelná. Byly podány podněty na příslušné úřady, včetně Policie ČR. Obě dvě firmy jsou spojeny s dalšími padělky kosmetických přípravků, o kterých MZ ČR průběžně informuje.

Prodejce: e-shop: www.mmmfashion.cz

 

Popis: Advokátní a patentová kancelář TRAPLOVÁ-HAKR-KUBÁT označila výrobek za padělek. Parfémovaná voda narůžovělé barvy ve skleněném, hranatém flakonu s mechanickým rozprašovačem zlaté barvy a plastovým uzávěrem s bílým a zlatým proužkem. Na přední straně flakonu je ve zlatém rámečku uveden bílý text identifikující výrobek / padělek (COCO MADEMOISELLE, CHANEL PARIS). Flakon je vložený do papírové skládačky béžové barvy s uvedeným černým textem identifikující výrobek / padělek a dalšími texty (COCO MADEMOISELLE, CHANEL PARIS, EAU DE PARFUM, VAPORISATEUR SPRAY) a údajem o obsahu. Na zadní straně skládačky je uveden seznam přísad, text (VAPORISATEUR SPRAY), EAN kód a klamavé údaje o původu padělku (CHANEL PARIS, CHANEL®INC. NEW YOURK, N.Y.10019, 92200 NEUILLY SUR SEINE, MADE IN FRANCE).

 

Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

 

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

 

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy