Stanovení nebezpečného výrobku: náhradní náplň elektronické cigarety Premium E-Liquid

Vytvořeno: 20. 11. 2019 Poslední aktualizace: 20. 11. 2019

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento výrobek:

 

Premium E-Liquid

Údaje dle značení na dolepené etiketě: ITEM NO: HK2269

EAN: 8808226952002 (neexistuje)

 

 

Země původu dle značení: P.R.C

Výrobce / distributor: neuvedeni

Dovozce dle značení: Leduco s.r.o, Libusska 319 142 00 Praha 4, CZECH REPUBLIC

Distributor: nezjištěn (prodejce nepředložil nabývací doklady)

Prodejce: Múza Fashion s.r.o., Studánky 25, 382 73 Vyšší Brod, IČO: 07073305  (prodejna: H&D Centrum, Studánky 25, 382 73 Vyšší Brod)

 

Popis: Výrobek v průhledné plastové lahvičce s bílým šroubovacím uzávěrem s dětskou bezpečnostní pojistkou byl ve výše uvedené prodejně uváděn na trh jako náhradní náplň elektronické cigarety. Na lahvičce je nalepen průhledný originální obal s obrázkem ovoce, ledových kostek a zmrzliny v poháru s textem: „Premium E-Liquid, INGREDIENTS: Propylene Glycol (30%), Vegetable Glycerin (70%), Natural/Artificial flavorings, Nicotine USP/EP, CAUTION This Product Contain Nicotine. Keep out of Children and Pets Do not Drink, 100 ml, 0MG, 3MG.“. Na etiketě je dále obrázek americké vlajky a následující piktogramy: symbol „A“ a „18+“, obrázek vlajky Malajsie, výstražné symboly znázorňující: nebezpečnost pro zdraví, nevhodnost výrobku pro těhotné, akutní toxicitu. Na dolepené etiketě je uveden kód ITEM NO: HK2269, text 100 ML kouřového oleje, údaje o dovozci, země původu, symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnému prostředí (piktogram „basketbalisty“), symbol Zeleného bodu, symbol nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, recyklační symbol s údaji: 21, PE, PP. Dle vyjádření společnosti Leduco s.r.o. není dovozcem uvedeného výrobku.

 Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že informace o výrobku nejsou dostupné v českém jazyce a není znám způsob použití výrobku. Výrobek obsahuje nebo může obsahovat nikotin tj. návykovou a akutně toxickou látku při všech způsobech expozice v dostatečně vysokých dávkách, přičemž z obalu výrobku spotřebitel není informován o bezpečném používání výrobku. V případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s užitím výrobku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení výrobku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

 

Přílohy